La competițiile, la volei ”Cupa președintelui raionului Ialoveni”, ediția 2022 , desfășurate la Liceul Teoretic ”Petre Ștefănucă”, au participat echipele din Telenești, Florești, Chișinău, Horești, Bardar, Ialoveni.
Astfel, jocul final dintre echipele Telenești și Ialoveni a finalizat cu scorul 3:0 pentru Ialoveni și echipa orașului Ialoveni s-a clasat pe primul loc, câștigând trofeul principal – Cupa competițiilor.
“Felicitări sportivilor ialoveneni cu victoria obținută”, a spus Primăria.
![](https://goodnews.md/wp-content/uploads/2022/04/278294192_345411237613459_2689759455710293841_n-1024x768-768x576-1.jpg)
![](https://goodnews.md/wp-content/uploads/2022/04/278328176_345413287613254_1919115362141487681_n.jpg)